poniedziałek, 8 maja 2017

Najlepsze premiery autorów zagranicznych (z 10 maja) - część 2

Nadszedł czas, bym podzieliła się z Wami najciekawszymi wypatrzonymi przeze mnie premierami książkowymi autorów zagranicznych, które w Polsce będą miały premierę 10 maja. Zaczynamy romantycznie, obyczajowo, a następnie przejdziemy w nieco cięższe klimaty. Wszystkie te książki przeczytałabym z ogromną chęcią.
Jak powiedziałam… rozpoczniemy romansem, a konkretniej od autorki uwielbianej przeze mnie książki „P.S. Kocham Cię”, Wam znanej zapewne przede wszystkim z „Love, Rosie”. Tym razem Cecelia Ahern za pośrednictwem wydawnictwa Akurat przedstawi nam swoją powieść „Lirogon”.


W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną celebrytką. Czy wielka miłość, która równocześnie pojawiła się w jej życiu, uchroni ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie? 
'Lirogon' to przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna. Historia dzikiego serca, które bije w każdym z nas.”

Kolejna autorka, której powieść pragnę Wam polecić to Colleen Hoover. 10 maja za sprawą wydawnictwa Otwartego w księgarniach pojawi się jej 'Confess', książka, która już w tej chwili na portalu lubimy czytać oceniana jest na ponad 8 gwiazdek (na 10). Szczególnie ostatnie zdanie z zapowiedzi tej publikacji – intryguje. 


"Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET
PRAWDĘ
MIŁOŚĆ
Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...
Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe.”

Książek Jaume Cambre jeszcze nie miałam przyjemności czytać, ale bardzo chętnie bym po nie sięgnęła, gdyż od czasu do czasu rzucają mi się w oczy i przyciągają. Czuję, że mogłyby mnie zainteresować. Najnowsza pozycja autora wydana zostanie przez Marginesy i nosi tytuł „Agonia dźwięków”.


"Początek XX wieku. Na końcu świata, gdzie diabeł mówi dobranoc, dogorywa w ciszy zapomniany przez Boga, ludzi i monsiniora Maurycego, biskupa diecezji Feixes, warowny klasztor La Ràpita, siedziba mniszek klauzurowych. Przewodzi im wielebna matka Dorotea, kobieta surowa i pozbawiona poczucia humoru.
Brat Junoy, utalentowany muzyk, zostaje tam zesłany w charakterze spowiednika. Pozbawiony dostępu do instrumentów franciszkanin dzięki sile wyobraźni nieustannie przenosi się do abstrakcyjnego raju muzyki, oazy swojej samotności. W imię zdrowego rozsądku prowadzi także ambicjonalną wojnę ze zgorzkniałą matką przełożoną, niespełnioną poetką. Brat Junoy jest zdania, że umartwianie się nie przybliża nikogo do Boga, a niedożywienie wywołuje halucynacje.
Po proteście przeciw surowej karze nałożonej na dwie nowicjuszki – z których jedna umiera, druga zaś opuszcza klasztor – popada w ostry konflikt z matką przełożoną, trafia do aresztu i staje przed sądem diecezjalnym oskarżony o herezję, nadużycia i samowolę. Rozpoczyna się proces, podczas którego wszystko zdaje się przemawiać przeciw bratu Junoyowi… W świecie, który nie podziela jego pasji, pada ofiarą nietolerancji.
Pasjonująca powieść gotycka, która po raz kolejny udowadnia maestrię katalońskiego pisarza o niepodrabialnym stylu."

Ostatnio brakuje mi odpowiedniej dawki literatury kryminalnej oraz thrillerów i jestem na nie bardzo łasa, zatem kolejną wypatrzoną przeze mnie pozycją jest wyjątkowy smaczek - „Dziecko ognia” S.A. Tremayne (autora „Bliźniąt z lodu”), którą 10 maja mamy ujrzeć na półkach księgarskich za sprawą wydawnictwa Czarna Owca


Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?
Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?"

Następny thriller o jakim pragnę Wam powiedzieć to „Najmroczniejszy sekret”, który wyłoni się spod pióra Alex Marwod (zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015) i będziemy mogli go poznać dzięki wydawnictwu Albatros. 


OPOWIEŚĆ O NARCYSTYCZNYM ZABURZENIU OSOBOWOŚCI LUŹNO OPARTA NA PEWNEJ PRAWDZIWEJ HISTORII…
MÓWILI, ŻE COCO ZAGINĘŁA W NOCY. K Ł A M A L I.
Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?”

Na koniec postanowiłam przedstawić Wam prawdziwie wstrząsającą książkę biograficzną, którą z całą pewnością pochłonę. The Times uznał ją za jedną z najlepszych książek tego roku, a mowa tu o pozycji „"Czekoladowy tort z Hitlerem. Tajny dziennik Helgi Goebbels" Emmy Craigie, którą wydać ma Bellona 11 maja.


"Agonia III Rzeszy oczami 12-letniej dziewczynki.
22 kwietnia 1945 roku, ciasny, duszny, berliński bunkier –ostatnia wojenna siedziba Adolfa Hitlera. Pod ziemię, na zawsze, schodzą także Joseph i Magda Goebbels wraz z sześciorgiem dzieci. Najmłodsza Heidrunma cztery lata, najstarsza –Hegla, dwanaście.
Wokół radosnych dzieci do samego końca toczy się przerażająca gra pozorów. Ale Helga Goebbels widzi i rozumie o wiele więcej, niż dorośli są w stanie przypuszczać. Swoje przejmujące obserwacje i wspomnienia zapisuje w sekretnym dzienniku.
Świetnie udokumentowana opowieść o upadku Niemiec z perspektywy dziewczynki stała się prawdziwą wydawniczą sensacją. Bezsensowna śmierć szóstki niewinnych dzieci, zamordowanych przez matkę, pozostanie na zawsze symbolem obłędu nazistowskiej ideologii.”

I jak podobają Wam się wybrane przeze mnie lektury? Czy również czekacie na premierę którejś z nich? A może Wam wpadła w oko jakaś inna książka obcokrajowca, która pojawi się na rynku księgarskim do 11 maja 2017 r.?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz