czwartek, 26 stycznia 2017

Najlepsze lutowe premiery książkowe - część I

Luty 2017 r. zasypie nas premierami książkowymi już od swego pierwszego dnia, dlatego z jego najbliższymi premierami przybywam do Was już dziś. A co ciekawego upatrzyłam wśród najlepszych książkowych nowości tego miesiąca? Sami zobaczcie... :)

Najbardziej wyczekuję nowej (czwartej już) książki spod klawiatury Alka Rogozińskiego – jednego z moich ulubionych polskich autorów (a tych mam zaledwie dwóch). Jego publikacja, zatytułowana "Do trzech razy śmierć", ukazać ma się 1 lutego 2017 r. za sprawą Wydawnictwa Filia (również jednego z moich ulubionych). I, moi kochani, ma to być pierwsza część z nowej serii. Jeeejuuu... jak się cieszę. :D"Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze nie są tak niewinni, jak się wydaje...
Pisarka rozpoczyna prywatne śledztwo. Pomagają jej w tym zakochany w gotowani specjalista od public relations, zafascynowany kryminałami boy hotelowy oraz trzy szalone blogerki. Czy detektywi – amatorzy okażą się skuteczniejsi od policji?"

Także 1 lutego za sprawą Wydawnictwa Otwartego ma się pojawić w księgarniach nowa książka Mii Sheridan, zatytułowana "Bez szans".


"W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości.
Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość do przetrwania?"

Na moich półkach czekają na przeczytanie dwie książki Niny Georg, które mam wielką ochotę przeczytać (tylko ciągle wpada mi w łapki coś innego i nie mogę się do nich dokopać), a 1.02 za sprawą Wydawnictwa Otwartego pojawić ma się najnowsza powieść tej autorki pt. "Księga snów".


"Między życiem i śmiercią istnieje świat, którego stąd nie widać.
Życie człowieka to suma wyborów. Dokonuje ich w każdej sekundzie. Ale czy wie, jakie naprawdę będą ich skutki? Czy może sprawić, by zły wybór doprowadził do szczęśliwego zakończenia?
Henri. Reporter wojenny. Żył w ciągłym zagrożeniu. Jednak najbardziej przerażał go stały związek i założenie rodziny. Ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam zapada w śpiączkę.
Eddie. Redaktorka w wydawnictwie. Kiedyś związana z Henrim. Jej ustabilizowane życie burzy informacja, że uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia.
Sam, wyjątkowo inteligentny i wrażliwy trzynastolatek. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie.
Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Ścieżki trójki bohaterów krzyżują się w krainie snów, gdzie zacierają się granice, a wspomnienia dają drugą szansę na życie."

Gdy przeglądałam nowości wpadła mi w oko powieść "Zdobyć to, co tak ulotne", która 01.02. ma wyfrunąć na świat spod skrzydeł wydawnictwa W.A.B. i przyciągnęła moją uwagę wspaniałą okładką, paryskim klimatem oraz historią, którą ma przedstawiać.

 
"Urzekająca powieść dla tych, którzy wierzą w miłość.
Gwarny, pełen życia Paryż belle epoque, a w nim pnąca się wysoko w górę wieża Eiffla – najprawdziwszy cud ze stali i powietrza.
W balonie unoszącym się nad metropolią poznają się Cait Wallace i Emile Nouguier. On – inżynier zatrudniony w firmie Eiffla, ona – młoda wdowa, towarzysząca w podróży po Europie rodzeństwu z dobrej szkockiej rodziny. Między nimi rodzi się nić porozumienia, jednak po powrocie na ziemię oboje muszą zmierzyć się z rzeczywistością, gdyż dzieli ich zbyt wiele, by mogli być razem. Co będą w stanie poświęcić, żeby ich miłość przetrwała?
Lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela Paryża, dla każdego zwolennika walki o miłość na przekór wszystkiemu, a także dla każdego amatora wielkiej i głęboko satysfakcjonującej narracji. David Gillham, autor City of Woman.

Na temat książek Rachel Abbot słyszałam wiele dobrego. Jej kryminały (thrillery) ogromnie mnie ciekawią, choć żaden jeszcze nie wpadł w moje ręce. Mimo to dodaję najnowszą do zestawienia tych, po które najchętniej bym sięgnęła. 01.02. za sprawą wydawnictwa Filia Mroczna Strona na półkach księgarskich pojawić ma się publikacja "Śpij spokojnie".

 
"Jak daleko się posuniesz, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby?
Kiedy Olivia Brookes dzwoni na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci, boi się, że już nigdy ich nie zobaczy. Ma swoje powody, by bać się najgorszego – to nie pierwsza tragedia, której doświadczyła.
Teraz, dwa lata później, główny inspektor Tom Douglas zostaje wezwany, by poprowadzić śledztwo jeszcze raz w tej samej rodzinie, ale tym razem to Olivia znika. Wszystkie dowody wskazują, że jeszcze tego samego ranka była w domu, ale samochód stoi w garażu, a portfel został w torebce.
Policja chce nadać oficjalny komunikat w tej sprawie, ale z jakiegoś powodu funkcjonariusze nie mogą znaleźć żadnych zdjęć rodziny. Nie ma ich w albumach, telefonach i komputerach. Znajdują za to krew...
Czy przeszłość dopadnie Olivię?
Śpij spokojnie, o ile potrafisz. Nigdy nie wiesz, kto wtedy patrzy."

Czy któraś z tych pozycji przypadła Wam do gustu szczególnie? :) Koniecznie wpadnijcie tutaj ponownie w najbliższym czasie, bo w kolejnym poście przedstawię Wam jeszcze kilka wspaniałych lutowych premier. :))