sobota, 22 kwietnia 2017

Z dumą oświadczam iż objęłam patronatem "Łąki kwitnące purpurą" Edyty Świętek :)

Niedawno pisałam Wam o moim pierwszym czytelniczym spotkaniu ze wspaniałą pisarką Edytą Świętek. Przygodę z jej książkami zaczęłam od najnowszej jej powieści pt. "Cień burzowych chmur", będącą pierwszą częścią serii "Spacer Aleją Róż".


O czym możecie przeczytać sięgając po powieść?

"Cień burzowych chmur to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi Spacer Aleją Róż, traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych. 
Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. 
Jest rok 1949. W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamożni gospodarze, którzy od dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa – Pawłowskich, a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy. Pomiędzy głową rodziny, Bronisławem, a Bartłomiejem Marczykiem, bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB, dochodzi do konfliktu. Marczyk poprzysięga zemstę. Na skutek reformy rolnej Szymczakowie tracą gospodarstwo będące owocem pracy kilku pokoleń. We wsi zostaje utworzona spółdzielnia rolnicza, której zarząd obejmuje Bartek. Mężczyzna zaprowadza własne porządki, uprzykrzając życie ograbionej z majątku rodzinie. Z braku perspektyw Bronek postanawia szukać szczęścia w świecie. Porzuca dotychczasowe życie rolnika i podejmuje pracę przy budowie Nowej Huty. Po pewnym czasie dołącza do niego młodsza siostra Julia, uciekająca przed nienawiścią Marczyka."

Książka ta zupełnie mnie zauroczyła o czym możecie przeczytać w recenzji - zapraszam tutaj.

Druga część serii wydana zostanie 23 maja 2017 r. przez 


dlatego z radością chwalę się dziś, iż objęłam ją swoim patronatem. 

Sami musicie przyznać, iż okładka książki jest przepiękna. :)


A tutaj możecie zobaczyć ją w pełnej okazałości z logo wszystkich patronów, w tym moim (niezbyt widoczne na razie, ale jak widzicie cała oprawa jest wspaniała). :D


A o czym  przeczytamy w drugiej części "Spaceru Aleją Róż"?

"Dynamicznie wzrastająca najmłodsza dzielnica Krakowa ciągle jeszcze przypomina miasto rodem z dzikiego zachodu. Pomiędzy nowymi domami, przeludnionymi barakami i terenami budowlanymi kwitnie hazard, a sprawiedliwość bywa wymierzana na własną rękę. Za dnia wznoszone są domy, kina, szpital oraz szkoły, natomiast nocami w mrocznych zaułkach czają się przestępcy oraz prostytutki. Nad głowami mieszkańców, niczym mityczny miecz Damoklesa, wisi groźba wybuchu kolejnej wojny. Oto Nowa Huta lat 50. – siedlisko socrealistycznego absurdu, w którym rozrastająca się rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca w świecie. 
Bronek nie może odnaleźć szczęścia w małżeństwie i wciąż tęskni za Bogumiłą. Do miasta przyjeżdża Andrzej, aby z dala od Pawlic uporać się z rozpaczą po tragicznie zmarłej Agacie. Julia z przestrachem odkrywa, że jest obserwowana przez tajemniczego mężczyznę o podejrzanym wyglądzie. W dodatku pewnego dnia na nowohuckich łąkach robotnicy natrafiają na makabryczne znalezisko…"

Brzmi naprawdę niesamowicie! :D
Zdradzę Wam, że Edyta Świętek napisała już trzecią część tej pasjonującej powieści. Osobiście nie mogę doczekać się poznania dalszych losów Bronka, Dorotki, Julii, Krystyny, Leszka i Andrzeja. A Wy? Czytaliście już pierwszą część tej historii? Czy dalszych losów bohaterów jesteście równie jak ja ciekawi? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz