poniedziałek, 4 września 2017

Najlepsze premiery czytelnicze września 2017 - część 2

Premiery czytelnicze pierwszej połowy września, które uznałam za najlepsze mieliście okazję już poznać (przypominam je tutaj). Dziś napiszę Wam o zapowiedziach książkowych, które na rynku mają pojawić się 27.09. Tak! Premiera KAŻDEJ Z NICH przewidziana jest na 27.09. Zatem... do dzieła. ;)

Jako pierwszy, wyczekiwany przeze mnie od kilku miesięcy, znajdzie się w tym spisie kryminał komediowy Alka Rogozińskiego, który na półki księgarń trafić ma za sprawą wydawnictwa Filia. Mowa tu o pozycji "Lustereczko, powiedz przecie", drugiej części z cyklu "Róża Krull na tropie". Różę pokochałam już w 1 tomie serii, o czym przeczytać możecie tutajNie mogę doczekać się dalszych przygód tej szalonej kobiety. A kto wie? Może w kolejnej części o Róży spotkam również Betty? ;)  


"Znana autorka powieści kryminalnych Róża Krull jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia. Wkrótce okazuje się, że nie miał on żadnego powodu, aby zdecydować się na tak desperacki czyn. Zaintrygowana Róża rozpoczyna śledztwo i szybko przekonuje się, że w świecie facetów, którzy wiedzą o kosmetykach i modzie więcej niż ona sama, znajdują się też psychopaci, gotowi na wszystko, aby tylko zdobyć tytuł Najprzystojniejszego Polaka Roku..."

Jak o kryminałach mowa to nie mogłabym pominąć w tym spisie książki "Oskarżenie" Remigiusza Mroza, która ukaże się w księgarniach za sprawą wydawnictwa Czwarta Strona. Czym prędzej muszę nadrobić lekturę "Inwigilacji" i sięgnąć po "Oskarżenie", bo jak wiadomo stałym bywalcom mojego bloga serię z Chyłką uwielbiam.


"Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża. Prawniczka przypuszcza, że to jedna z wielu spraw, którym nie warto poświęcać uwagi… Przynajmniej do czasu, aż kobieta ginie, a materiał DNA jednej z ofiar zabójcy zostaje odnaleziony w innym miejscu przestępstwa. W dodatku wszystko wydaje się w jakiś sposób związane z Kordianem Oryńskim…"

Kolejną książką, która mnie zaintrygowała jest "Czerwone słońce" Pauliny Hendel, 2 tom serii "Żniwiarz", który ma być wydany przez Czwartą Stronę. Obecnie jestem w trakcie lektury "Pustej nocy", stanowiącej początek historii i muszę przyznać, iż to ogromnie wciągająca, fantastyczna opowieść.


"Słowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć!
Jeszcze do niedawna Magda była zwykłą dziewczyną, pracującą w małej księgarni, jednak obecnie jej życie wygląda całkiem inaczej niż sobie to zaplanowała.
Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić Pierwszego, najbardziej niebezpieczną istotę z jaką przyszło im się mierzyć. Gdy trafiają na Mateusza, który po wydarzeniach z poprzedniego roku wyprowadził się z Wiatrołomu, we troje wyruszają na poszukiwania zaginionego żniwiarza. A na świecie z niewiadomych przyczyn pojawia się coraz więcej nawich."

Moje zestawienie nie mogłoby się obyć bez powieści obyczajowych. Zatem... przejdźmy do nich. ;) Niejednokrotnie czytałam książki Nicholasa Sparksa lub oglądałam ich ekranizacje. Częstokroć tytuły te wzruszały mnie i wywoływały moc emocji. Zresztą... Sparksa zna pewnie większość z Was. Otóż... jego fani oraz osoby zainteresowane jego prozą powinny zwrócić uwagę na książkę "We dwoje", która na rynku pojawić ma się za sprawą wydawnictwa Albatros.


"32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda."

Augusta Docher (być może znana Wam również jako Beata Majewska) dzięki wydawnictwu Znak Literanova już wkrótce będzie mogła cieszyć się oglądając w księgarniach swoją najnowszą książkę pt. "Najlepszy powód, by żyć". Pisarka odznacza się lekkim piórem, niesamowitym poczuciem humoru i tworzy interesujące opowieści – dlatego gorąco polecam Wam jej książki.


"Wszystko trwało ułamek sekundy. Błysk ognia i nagle jestem w ognistej kuli. Dociera do mnie, że się palę. Jestem żywą ludzką pochodnią.
Dominika budzi się po kilku dniach.
Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić.
Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie.
Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała.
Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem…
Przewrotny los stawia na jej drodze ambitnego młodego lekarza, który dostrzega w niej coś więcej niż tylko pacjentkę. Gdy on będzie leczył jej ciało, jego brat Marcel, czarna owca szanowanej rodziny, spróbuje uleczyć jej duszę.
Tylko czy to jest w ogóle możliwe? Czy pęknięte serce potrafi jeszcze kochać?
I czy ktoś, kto ma tyle powodów, by się zabić, odnajdzie ten jeden, by żyć?"

Gdzieś na moich półkach leży książka "Dygot" Jakuba Małeckiego. Pozycja ta nominowana została w plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytac.pl w kategorii Literatura Piękna i zebrała moc wspaniałych opinii od czytelników. Jeszcze jej nie przeczytałam, choć jestem ogromnie ciekawa i wciąż obiecuję sobie, iż muszę po nią sięgnąć, a tymczasem na rynku za sprawą wydawnictwa Sine Qua Non pojawić ma się najnowsza książka pisarza pt. "Rdza", która zapowiada się równie interesująco.


"Przyjaźń poddana wielkiej próbie i marzenie, które staje się ciężarem
Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas.
Kilka dekad wcześniej jego babka, Tośka, wyrusza w podróż, którą zapamięta na zawsze. Wyrwana z bezpiecznego domu dziewczynka trafia do obcego świata, którego zasad musi się nauczyć. Jako dorosła kobieta stanie przed konsekwencją swoich dawnych wyborów.
Losy tych dwojga splatają się w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewa. Zmuszeni żyć ze sobą, pomimo różnic, Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć, że wszystko będzie dobrze."

Czym prędzej muszę nadrobić również lekturę powieści Gabrieli Gargaś (jednej z moich ulubionych pisarek) pt. "Taka jak Ty", gdyż lada dzień wydawnictwo Filia ma uprzyjemnić nam życie możliwością poznania najnowszej pozycji autorki pt. "Zanim wstanie dla nas słońce". Każda książka pisarki dostarcza mi mocy emocji, budzi wiele przemyśleń i daje możliwość poznania niezapomnianych historii, dlatego mimo braku znajomości poprzednich tytułów – każda nowa wydana pozycja Gabrysi ogromnie mnie raduje.


"Opowiem Ci moją historię. Ale proszę, nie oceniaj mnie. Wiem, co zrobiłam, jednak nie mogę cofnąć czasu.
Stefania jest położną, która kocha swoją pracę. Zawodowe zajęcia angażują ją na tyle mocno, że nawet nie zauważa, kiedy mąż i córka oddalają się od niej. Ona sama z kolei coraz bardziej zbliża się do doktora Wojdara. Romans z lekarzem uruchamia lawinę złych wydarzeń.
Gdy córka Stefanii, Liwia, dowiaduje się o romansie matki, wpada we wściekłość i wyjeżdża na wieś. Tam spotyka Filipa, z którym zachodzi w ciążę. Życie Liwii diametralnie się zmienia, a w trudnych chwilach wspiera ją matka. Asystuje przy porodzie córki, popełnia jednak kardynalny błąd, który zaważy na życiu wielu osób…
Niekiedy miłość opowiada nam swoją własną, smutną historię, a płomienny romans, który miał przynieść odmianę, okazuje się iluzją.
Jednak za popełnione błędy trzeba zapłacić i choć czasu nie można cofnąć, to jednak przy odrobinie dobrej woli losowi można nadać nowy bieg.
Bo przecież na szczęście nigdy nie jest za późno."

Jak podobają Wam się moje książkowe zestawienia? Które z przedstawionych tytułów najbardziej Was ciekawią? A może jakieś pominęłam robiąc ten spis, a koniecznie powinnam zwrócić na nie uwagę? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz