piątek, 30 stycznia 2015

Wyzwanie czytelnicze czas zacząć

Odwiedzając różne blogi w nowym roku często czytałam informacje o wyzwaniach czytelniczych, w których biorą udział blogerki i blogerzy. Najwięksi czytelniczy zapaleńcy decydują się przeczytać 52 książki w 2015 r. Wow! Szczerze podziwiam, ale to nie dla mnie. Czytałabym z musu, a gdy wrócę do pracy to już byłby totalny kosmos, a to nie o to przecież chodzi.
Wpadło mi w oko wyzwanie dotyczące przeczytania 12 książek w ciągu roku, spośród tych, które zalegają nam na półce. Ja na swej półce mam książki, które gromadziłam w poprzednim roku (większość wygrałam w konkursach) i przeczytam je z ogromną przyjemnością. Zrobiłam nawet zdjęcie stosiku książek, które wybrałam do czytania na najbliższy rok.


Potem jednak pojawiło się pytanie. A co jeśli zamiast której książki ze stosiku zapragnę przeczytać inną z "zalegających" na półce? W końcu też są niezłe. ;)


Przy okazji poszukiwań u męża również znalazłam kilka perełek, po które chętnie bym sięgnęła. :)


Postanowiłam nie narzucać sobie 12 konkretnych książek do przeczytania, zwłaszcza, że teraz co rusz widzę jakieś przeceny książkowe. ;) Nie wytrzymałam i na stronie wydawnictwa Znak zamówiłam...


W sklepie

wciąż można kupić książki z aż 60-procentowym rabatem.

W Tesco natomiast zdobyłam czytadła i poradniki po 5 oraz 10 zł za sztukę. A oto co upolowałam...
W końcu podjęłam decyzję. Postanowiłam podjąć się przeczytania 12 książek w ciągu roku podejmując wyzwanie na portalu

Będę czytała książki, jakie będę miała w danej chwili chęć czytać, a jeśli przeczytam ich 12 i nabiorę ochoty na więcej – mogę przystąpić do wyzwania z 24, czy 52 książkami. Oprócz tego – może "wbiję się" do jakiegoś wyzwania tematycznego w trakcie roku, choć raczej tego nie planuję. A poza tym dzięki udziale w tym wyzwaniu można wygrać książki. Nie oczekuję wygranej, ale zawsze można spróbować. ;) Może i Wy zechciecie dołączyć? :))
Ja wkrótce opublikuję pierwszą opinię na temat przeczytanej książki, którą jest...


Może czytaliście którąś z przedstawionych tu pozycji? Jak ją wspominacie? A może poradzicie mi od jakich książek zacząć? :)

Tymczasem! :*)