wtorek, 30 września 2014

Butelki szerokootworowe Canpol Babies Easy Start z serii owoce - moja opinia

Hej!

Dziś pragnę podzielić się z Wami moją opinią na temat antykolkowych, szerokootworowych butelek Canpol Babies Easy Start z serii "Owoce".
Butelki trafiły w moje ręce dzięki uprzejmości Canpol Babies oraz serwisu


W serwisie tym znajdziecie opinie na temat różnorodnych produktów, a także informacje o rozdaniach odbywających się aktualnie na blogach. Jeśli mielibyście ochotę możecie podyskutować na forum dyskusyjnym i przy okazji poznać ciekawe osoby lub, podobnie jak ja, wziąć udział w testowaniu interesujących artykułów. Ostatnio na portalu wystartowała "Blogosfera", która daje szansę udziału w testowaniach osobom prowadzącym blogi, jednak zdarzają się również możliwości poznawania nowych produktów osobom, które nie mają swego miejsca w sieci. Aktualne możliwości testowania znajdziecie w zakładce "promocje".

Przejdźmy do naszych butelek. 
W skład zestawu, który otrzymałam, wchodzą 3 butelki o pojemnościach 120, 240 i 300 ml. Do butelek o pojemności 120 i 240 ml, przeznaczonych dla dzieci od 3 do 6 miesiąca życia, zostały dodane smoczki antykolkowe nr 1 (pokarm przepływa przez nie wolno), a do największej, przeznaczonej dla dzieci powyżej roczku, dodano smoczek antykolkowy nr 3 (szybki). Każda butelka posiada:

 • silikonowy, szerokootworowy smoczek antykolkowy,
 • kapsel,
 • nakrętkę,
 • dysk uszczelniający.


 A teraz przedstawię Wam obietnice producenta dotyczące buteleczek.

 • Butelki zawierają nowy zawór antykolkowy, pozwalający na bezproblemowe odpowietrzanie smoczka i wpływający w ten sposób na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kolki.
 • Kształt smoczka zbliżony jest wyglądem do piersi mamy, dzięki czemu łatwiej łączyć można karmienie piersią z butelką.
 • Szeroki otwór i trwała, precyzyjna skala ułatwiają przygotowanie mleka.
 • Butelki wytwarzane są z nowej, najwyższej jakości surowca (PP) zapewniającej przejrzystość, trwałość i bezpieczeństwo.
 • Artykuł został wyprodukowany na terenie Unii Europejskiej.


 A oto moja opinia. :)

Buteleczki mają ładny wygląd, zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i znajdujące się na nich owocowe motywy. Wykonane są z bardzo trwałego materiału, odporne na zarysowania oraz uszkodzenia. Używam ich już 3 miesiące, a wciąż są w świetnym stanie. Nie matowieją podczas użytkowania, są przejrzyste jak na początku. Przygotowanie w nich mleka dla dziecka jest bardzo proste dzięki znajdującej się na nich, precyzyjnej skali, która jest bardzo wyraźna i nie ściera się podczas użytkowania.


Szerokość otworów butelek Easy Start pozwala na bezproblemowe wsypanie do nich mleka, czy nalanie picia dla szkraba. Butle nie przeciekają, nakrętki dobrze się trzymają. Ponad to, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Myje się je szybko i bezproblemowo. 
Wszystkie butelki mają taką samą wielkość gwintu, dzięki czemu smoczki, nakrętki i dyski uszczelniające można dowolnie wymieniać. Nie ma potrzeby kupowania kolejnej butelki ze smoczkiem, gdy wystarczy wymiana samego smoczka na większy. Ponad to – butelek tych można używać jako pojemnika na pokarm do laktatora Easy Start.

Produkt jest wspaniały, jednak dla mnie ma on jeden minus. Butelki mają być antykolkowe. Moje maleństwo od początku miało problemy, może nie tyle z typowymi kolkami, co z bólami brzuszka po jedzeniu. Po użyciu owocowych butelek to się nie zmieniło. Miałam wrażenie, że po jakimś czasie stosowania tych butli bóle brzuszka nieco zmalały, ale potem powróciły. Teraz wprowadzamy maleństwu nowe pokarmy, więc musimy się liczyć z kolejnymi problemami z trawieniem (tak powiedział lekarz), lecz czy butelki Easy Start rzeczywiście mają działanie antykolkowe – trudno mi stwierdzić.

Jednak, mimo tej jednej negatywnej cechy, jestem z tych butelek bardzo zadowolona i uważam je za warte polecenia. Nam będą towarzyszyły jeszcze długo. Warto wspomnieć, że ich cena jest bardzo atrakcyjna. :)


A Wy jakich butelek używacie/używaliście dla swoich pociech? Znacie te opisane przeze mnie? Jak je oceniacie? Jakie butle uważacie za najlepsze?


Pozdrawiam Was owocowo! :))2 komentarze:

 1. Używałam dość często produktów Canpol począwszy od butelek skończywszy na podgrzewaczach i innych. Ogólnie jestem zadowolona z produktów. Tych butelek nie miałam, a mój Bartek już na tyle duży jest, że z butelek nie pije. Ostatnio polubił kubeczki niekapki

  OdpowiedzUsuń
 2. jeden z lepszych producentów butelek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń