sobota, 17 czerwca 2017

KONKURS z wydawnictwem Szara Godzina :)

Ostatnio pochwaliłam się Wam mocą cudownych lektur od Wydawnictwa Szara Godzina (tutaj), przy tej okazji obiecując moc konkursów i dobrej zabawy. Zatem... zaczynamy od konkursu, w którym jedna osoba będzie mogła zgarnąć dwie dowolne książki z tego wspaniałego zestawu, a każde 100 zgłoszonych uczestników – będzie oznaczało kolejnego zwycięzcę. :) Mało tego... to Wy zdecydujecie po którą książkę ze stosu chwycę na początek. :) Oto zasady:

1. Konkurs toczy się tutaj (na blogu) oraz na fanpage'u Mamuśkowe czytanieZasady są podobne, jednak biorąc udział w konkursie na facebooku dodatkowo należy polubić kilka stron. Swoje szanse na wygraną możecie zwiększyć biorąc udział w konkursie na blogu i na facebooku (wówczas przysługują Wam dwa losy), jednak w każdym z tych miejsc możecie zgłosić się tylko raz. Tutaj są zasady dotyczące bloga. Chętnych wziąć udział w konkursie na facebooku odsyłam tutaj. :)
2. Poniżej znajduje się spis książek wydawnictwa Szara Godzina które planuję przeczytać, wraz z krótkim opisem każdej pozycji. Waszym zadaniem jest wybranie dwóch książek – które najbardziej Was ciekawią i których recenzję w pierwszej kolejności chcielibyście przeczytać. Jeśli będą one dostępne w postaci nagród – w przypadku wygranej właśnie je otrzymacie. Jeśli nie – wybieracie dwie z dostępnych pozycji.
Dwie wybrane książki wskazujecie w komentarzu.
3. W komentarzu możecie podać również adres mail, abym mogła poinformować Was za jego pośrednictwem o ewentualnej wygranej. Adres mail nie jest konieczny, jednak od momentu ogłoszenia wyników wyznaczę kilka dni, w ciągu których będziecie mogli podać adres do wysyłki nagrody. Jeśli tego nie zrobicie w określonym czasie – wylosuję innego zwycięzcę.
4. Konkurs trwa od momentu jego publikacji do soboty 24.06.2017 r. do północy (po zakończeniu roku szkolnego, zatem w miły sposób powitamy wakacje ;) ).
5. Jeśli do konkursu zgłosi się 100 osób – wylosowany zostanie dodatkowy zwycięzca (który otrzyma jedną wybraną spośród dostępnych książek), jeśli 200 – dwóch dodatkowych zwycięzców (każdy wybierze sobie wówczas książkę), w przypadku 300 uczestników – wylosuję trzech zwycięzców więcej itd.
6. Wśród nagród będziecie mieli do wyboru następujące pozycje:
-"Cierpkie winogrona" Bożeny Gałczyńskiej – Szurek
-"Kręta droga do nieba" Bożeny Gałczyńskiej – Szurek
-"Klasztor zapomnienia" Bożeny Gałczyńskiej – Szurek
-"Na skraju nocy" Pawła Jaszczuka
-"Krzyk Persefony" Jaonny Pypłacz
-"Żółta tabletka plus" Anny Sakowicz
-"Zagubiony szlak" Beaty Zdziarskiej
7. Dwie książki otrzyma pierwsza wylosowana przeze mnie osoba, później kolejna (jedną książkę) - za 100 osób biorących udział itd. Jeśli dostępna będzie pozycja wymieniona przez Was w konursie – otrzymujecie właśnie ją, jeśli będzie niedostępna – wybieracie inną spośród pozostałych.
8. Mam nadzieje, że zasady są zrozumiałe. Jeśli nie – pytajcie. ;)

To co radzicie mi przeczytać w pierwszej kolejności? :)

"Cierpkie winogrona" Bożeny Gałczyńskiej - Szurek


"Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża. Czy uda się jej odkryć tajemnice podwójnego życia Janka? Kim są ludzie ze starych fotografii? A może nic nie jest takie, jak się nam wydaje?
Autorka przeplata malownicze opisy greckich krajobrazów i zwyczajów z barwną historią miłosną. Nieszczęśliwy romans z przystojnym Grekiem utwierdzi Paulinę w przekonaniu, że winogrona nie zawsze mają słodki smak."

"Kręta droga" Bożeny Gałczyńskiej - Szurek"Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji jest zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni. Jaką tajemnicę skrywa cerkiew wzniesiona na skalnym urwisku? Czy Klara - policyjny psycholog - pomoże rozwikłać sekrety wyspiarzy? Fabuła książki obmyślona z iście greckim sprytem jest oryginalną intrygą wciągającą czytelnika w dynamiczną i zaskakującą akcję rozgrywającą się wśród malowniczych krajobrazów Grecji.
Nowe, poprawione wydanie powieści obyczajowo-sensacyjnej, która po raz pierwszy ukazała się pod tytułem Tajemnice greckiej Madonny."

"Klasztor zapomnienia" Bożeny Gałczyńskiej - Szurek


"Klara jest Polką, która spędziła dzieciństwo i wczesną młodość w Grecji. Jako policyjny psycholog uczestniczy w śledztwie mającym rozwikłać zagadkę szokującej zbrodni popełnionej na mnichu. Jej powrót do kraju Homera ożywia upiory z przeszłości, o których pragnęła zapomnieć. Pamiętnik nieżyjącego ojca, odnaleziony przez nianię, rzuca nowe światło na wydarzenia sprzed lat. Jaki sekret skrywa półwysep Athos, że grecka policja staje się bezradna i musi prosić o pomoc Interpol? Kim jest tajemniczy mnich Konstantinos? Kogo naprawdę kochał ojciec Klary?
Nowe, poprawione wydanie powieści obyczajowo-sensacyjnej, która po raz pierwszy ukazała się pod tytułem Monachos."

"Na skraju nocy" Pawła Jaszczuka"Książka Pawła Jaszczuka to mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa. Joanna, młoda dziewczyna po dramatycznych przejściach, trafia tam, uciekając od własnej przeszłości; jej przerażający sekret jest jednak niczym przy tajemnicy, którą odkrywa w tym nowym dla siebie miejscu."

"Krzyk Persefony" Joanny Pypłacz


"W każdym z nas siedzi taki mały, niewidoczny Wilhelm Rosenkrantz i powoli pożera naszą duszę" - mówi jedna z bohaterek Krzyku Persefony. Autorka powieści zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po najciemniejszych i najbardziej zagadkowych obszarach ludzkiej natury, gdzie drzemią upiory przeszłości, teraźniejsze lęki oraz przerażające widma przyszłości.
Gertruda Lange została obdarzona przez los nieprzeciętną wyobraźnią, a także wrażliwością na rzeczy niedostrzegalne dla innych. Bardzo nieufna wobec otoczenia, jest zamknięta w sobie, funkcjonując na granicy świata materialnego i pozazmysłowego. Gdy pod presją otoczenia poślubia właściciela dobrze prosperującej fabryki porcelany, życie wymyka jej się spod kontroli. Wskutek dramatycznych wydarzeń trafia do kliniki psychiatrycznej, gdzie roztaczają nad nią opiekę uzdolniony muzycznie doktor Hoffman oraz enigmatyczna siostra Konstancja.
Krzyk Persefony to powieść grozy osadzona w realiach XIX-wiecznego Krakowa i jego okolic, historia skomplikowanych losów kilkorga bohaterów, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę. Łączy ich jedno: wewnętrzny konflikt między pragnieniem szczęścia i spełnienia a wewnętrznym demonem autodestrukcji."

"Żółta tabletka plus" Anny Sakowicz


"Żółta tabletka plus to zbiór kilkunastu opowiadań, w których dominuje czarny humor, groteska i absurd doprawione odrobiną surrealizmu i purnonsensu. Humoreski stają się doskonałym antidotum na nudę i zły humor. Łączą różne konwencje, zawierają aluzje literackie. Bohaterami zbioru są nietypowe postaci: zmutowany lis telepata, śmierć ze średniowiecznego dialogu, laleczka voodoo, anioł, samobójczyni czy redaktor na głodzie, których losy pobudzają do refleksji na temat ludzkiej natury. Koniecznie przechowywać w domowej biblioteczce!"

"Zagubiony szlak" Beaty Zdziarskiej


"Noc Wigilijna. W schronisku, którego nie ma na mapie, spotyka się czworo obcych sobie ludzi: Jan, Marta, Paweł oraz gospodarz schroniska. Tej nocy odkrywają swoje tajemnice. Co w tym szczególnym dniu przygnało samotnych wędrowców na bieszczadzki szlak? Dlaczego przybyli na takie odludzie? Zagubiony szlak to trzy historie pełne uczuć i ludzkich dramatów. Przeplatają się tu miłość, śmierć, rozpacz i samotność, nieroztropne zachowania oraz fatalne wybory, które wpływają na życie człowieka."

I jeszcze kilka książek Ani Sakowicz, ponieważ to będzie świetna okazja by w końcu się do nich dopaść, a również wydane zostały przez wydawnictwo 


"Niedomówienia"


"Świat może być pełen niespodzianek, jeśli tylko potrafimy się na nie otworzyć. Przekonuje się o tym bohaterka książki, Janka, której życie zawirowało za sprawą tajemniczych fotografii, ukrytych pod cokołem pomnika Gutenberga w Gdańsku. Nietuzinkowa czterdziestolatka podejmuje intrygującą, pełną niedomówień grę. Przy okazji dowiaduje się wiele nie tylko o starej, cennej księdze, lecz także o sobie samej. To już piąta książka Anny Sakowicz. Czytelnicy cenią jej pełne dobrej energii powieści, w których w lekkiej, zaprawionej inteligentnym dowcipem formie, poruszane są trudne i ważne tematy."

"Szepty dzieciństwa"


"Szepty dzieciństwa to pełna emocji historia zwykłej rodziny. Pod jednym dachem mieszkają on, ona, dwójka dzieci i jej ojciec. Wszystko mogłoby układać się pięknie, gdyby nie to, że senior rodu topi smutki w alkoholu i żyje wspomnieniami o zmarłej żonie, a nad główną bohaterką krąży widmo wspomnień związanych z okrutną matką. Baśka zaś jest zwykłą trzydziestokilkuletnią kobietą, która pragnie żyć jak inni, mieć pieniądze na nowe ubrania i kosmetyki, chodzić do kawiarni. Pewnego dnia na jej drodze staje Ula, koleżanka ze szkolnej ławki...
Anna Sakowicz pokazuje, jak duży wpływ na dorosłe wybory każdego człowieka ma dzieciństwo. To przejmująca i refleksyjna powieść o rodzinie, uzależnieniach i nie zawsze łatwej do zrealizowania potrzebie normalnego życia."
Na koniec przedstawiam Wam początek serii "Złodziejka marzeń". Trzeci tom tej powieści już czytałam, pokochałam i dzieliłam się z Wami moimi wrażeniami tutaj.
"Złodziejka marzeń"


"Joanna to czterdziestoletnia nauczycielka samotnie wychowująca nastoletnią córkę Lusię. Zmęczona pracą zawodową postanawia iść na urlop zdrowotny i zacząć realizować swe marzenia. Zamiast odpoczywać, musi jednak wyjechać, by zaopiekować się chorą ciocią. Pobyt w Starogardzie Gdańskim okazuje się pełen niespodzianek. Joanna zaczyna pisać, prowadzi "śledztwo" dotyczące przystojnego sąsiada i udziela się w hospicjum, przede wszystkim jednak wskutek tych doświadczeń całkowicie odmienia swe życie.
Złodziejka marzeń to napisana żywym językiem, utrzymana w ciepłym, zabawnym, optymistycznym, a niekiedy poważnym tonie powieść obyczajowa, która realistycznie oddaje atmosferę niewielkiego miasta, łamie stereotypy i pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by zacząć nowe życie.

Dalsze losy Joanny można śledzić w powieści To się da!" 

"To się da"
"Joanna w trakcie rocznego urlopu dla poratowania zdrowia mieszka na Kociewiu i opiekuje się ciocią Zofią, energiczną starszą panią. Nowe miejsce staje się szansą na pozytywne życiowe zmiany. Wraz z córką Lusią wikła się w historię z przeszłości i próbuje odnaleźć tajemniczego Henryka z młodości cioci Zosi. Nastolatka wierzy, że miłość może przetrwać kilkadziesiąt lat. Czy faktycznie jest to możliwe?
Autorka stawia główną bohaterkę przed ważnymi decyzjami życiowymi. Każe jej wybierać pomiędzy stabilizacją zawodową a namiętnością, utartymi schematami a porywami serca. Ponadto zmusza ją do walki o nadzieję dla chorej na białaczkę Szpilki.
To się da! jest powieścią napisaną z dużym poczuciem humoru. Anna Sakowicz rozśmiesza, wzrusza, ale i pobudza do refleksji, dając Czytelnikowi sporą dawkę pozytywnej energii. Książka jest kontynuacją Złodziejki marzeń, jednak można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu."

To jak, Kochani? Zaczynamy? Piszcie w komentarzach dwie książki, które najbardziej Was zainteresowały. Jestem bardzo ciekawa jaki smaczek poradzicie mi pochłonąć w pierwszej kolejności i o czym będę pisała w najbliższym czasie. :))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz