środa, 8 marca 2017

Najciekawsze marcowe premiery książkowe - część 1

Marzec rozpanoszył się na dobre i stał się kolejnym miesiącem tego roku, który raczy nas morzem wspaniałych premier książkowych. Tak wiele publikacji mnie zainteresowało, iż nie jestem nawet w stanie pokazać Wam ich wszystkich. Wybrałam tylko te, które najbardziej chciałabym zdobyć, a mimo to – informację dotyczącą premier muszę podzielić na dwie części. Zapraszam do pierwszej z nich. :)

1 marca za sprawą wydawnictwa Pascal na rynku pojawiła się książka Nataszy Sochy pt. "Kobiety ciężkich obyczajów". Ja już tę książkę nabyłam i muszę Wam powiedzieć, że jest to naprawdę przepyszna lektura. 


"Są kobiety, dla których mężczyzna jest tylko dodatkiem. Do sukienki i do życia. Kwiryna mieszka w barwnej, przedwojennej Warszawie, a splot nieoczekiwanych okoliczności wprowadza ją do świata ekskluzywnych prostytutek. Nie śni o księciu z bajki, szczęśliwej rodzinie ani miłości na zawsze.
Kira, jej prawnuczka, dziedziczy po prababce nie tylko różnobarwność tęczówek, ale i nonszalancję, z jaką traktuje płeć męską. Czy Kirze uda się odmienić swoje przeznaczenie, czy powtórzy błędy Kwiryny?
Kobiety ciężkich obyczajów to trzeci tom serii Matki, czyli córki. Książki o trudnych relacjach między kobietami, tajemnicach, niewypowiedzianych pretensjach, ale i o miłości, która zawsze daje kolejną szansę."

8 marca ukaże się drugi tom powieści Joanny Jax z serii Otchłań nienawiści pt. "Zemsta i przebaczenie", który wyjdzie spod skrzydeł wydawnictwa Videograf. Jeszcze nie znam prozy autorki, ale brzmi bardzo ciekawie, więc już nabyłam ebook pierwszej części.

 
"Drugi tom opowieści o losach czwórki bohaterów Narodzin gniewu. Apogeum II wojny światowej. Ludzie próbują odnaleźć się w świecie, w którym rządzi nazistowski terror, a życie ludzkie wydaję się kruche i niepewne. Czy w czasach zagłady uda się ocalić miłość i przyjaźń? Jak wiele można poświęcić i jak daleko trzeba przesunąć granice moralności, by walczyć z wrogiem? Akcje sabotażu, operacje wywiadowcze, brutalna działalność Gestapo, zdrajcy i szmalcownicy, brawurowe ucieczki, a w tym wszystkim pojedynczy człowiek ze swoimi namiętnościami, wątpliwościami i słabościami, gdzie nic nie jest czarno-białe i oczywiste."

Kusi mnie też książka (kolejnej nieznanej mi jeszcze autorki), która zostanie wydana nakładem Prószyński i S-ka. A mowa tu o tomiku "Odnajdę cię" Anny Karpińskiej.


"Dwie kobiety, jedna decyzja i historia, która poruszy serce każdej czytelniczki.
Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia w nowym życiu, gdy dopada nas stare?
Znana pisarka Bożena Zawistowska jako młoda dziewczyna zdecydowała się na krok, który wywarł wpływ na jej przyszłość. Mimo wieloletnich starań nigdy nie została biologiczną matką, więc wraz z mężem podjęła brzemienną w skutkach decyzję o adopcji dwóch sióstr. Po latach dowiaduje się, że jest chora…
„Odnajdę Cię” to pierwszy tom nowego cyklu „Księgarnia pod Flisakiem”. Drugi tom, „Zostań ze mną”, już w przygotowaniu!"

Sama nie mogę uwierzyć, że książka "Chłopiec w pasiastej piżamie" leży u mnie na półce i wciąż czeka na przeczytanie, choć wiem, że lektura ogromnie mi się spodoba. Niemniej jednak John Boyne wraz z wydawnictwem Replika kuszą kolejną powieścią, którą ogromnie chciałabym przeczytać. Chodzi o powieść "Chłopiec na szczycie góry".


"Gdy mały Pierrot zostaje sierotą, musi opuścić swój dom w Paryżu i rozpocząć nowe życie ze swoją ciotką Beatrix - służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Jest rok 1935, a II wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Miejsce, do którego trafia chłopiec nie jest zwykłym domem, bowiem jest to Berghof, rezydencja Adolfa Hitlera.
Pierrot szybko zostaje wzięty pod skrzydła Hitlera i wrzucony w coraz bardziej niebezpieczny nowy świat: świat terroru, tajemnic i zdrady, z którego nigdy nie będzie w stanie uciec…"

A już 15 marca nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukaże się na półkach księgarskich kontynuacja mojej ulubionej serii (serii z Chyłką) autorstwa Remigiusza Mroza (czy jak kto woli Ove Logmansbo ;) ), pt. "Inwigilacja".


"Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo, że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.
Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.
Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…"

Tego samego dnia, 15 marca, wydawnictwo Burda Książki odda w nasze ręce "Córeczkę" Kathryn Croft, której okładka i opis bardzo zachęcają do lektury.

 
"Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła.
Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił.
Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim jest Grace – i czy Simone może jej ufać?
Grace znika tak szybko, jak się pojawiła, a Simone rzuca się na poszukiwania swojej córki i kobiety, która być może zna miejsce jej pobytu.
W pogoni za prawdą zapędzi się na niebezpieczny grunt. Straciła córkę. Czy straci życie, próbując ją odnaleźć? Wciągający, mroczny thriller psychologiczny."

Jak podobają się Wam moje propozycje? Planujecie nabyć którąś z tych książek? A może jakieś inne ciekawe nowości, które pojawią się (lub już się pojawiły) w pierwszej połowie miesiąca – Wy mi polecicie? Druga część wybranych przeze mnie premier pojawi się na blogu wkrótce. :)