poniedziałek, 31 października 2016

Listopadowe super premiery - część 2 :)

Dziś przybywam do Was z nową porcją książek, które swą premierę będą miały w listopadzie 2016 r. Wśród nich znajdują się tytuły, które wzbudziły moje szczególne zainteresowanie. Nie są to już wyłącznie obyczajówki (jak w poprzednim poście), choć od takiej właśnie zacznę. ;)

1. Dnia 21.11. nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazać się ma "Dziennik Bridget Jones: Dziecko." Helen Fielding


"Bridget Jones, uwielbiana singielka i światowy fenomen powraca... z brzuszkiem.

Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza Bridget do upragnionej ciąży. Jak zwykle, nie wszystko idzie po jej myśli. Oczekiwanie na potomka stanie się dla Bridget pasmem niecodziennych wyborów żywieniowych, dziwacznych rad Pijanych Singielek i Zadufanych Mamusiek, wygłupów i amorów, radości i smutków. A całe to szaleństwo zdominuje jedno, wyjątkowo niezręczne pytanie: Kto jest ojcem?"

2. Firma Księgarska Olesiejuk spółka z o.o. S.K.A. 09.11 wypuści na rynek książkę "Okrągły rok bez stresu". Któż z nas nie pragnąłby żyć bez stresu, albo przynajmniej chciałby łatwiej sobie z nim radzić, prawda? Może warto wypróbować metody walki z napięciem zawarte w tym dziele? ;)


"Mandale, joga, malowanie, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia relaksacyjne, tai-chi, medytacja, muzykoterapia… Poznaj różne metody terapii przez sztukę, aby najbliższy rok upłynął ci bez stresu.
Książka podzielona jest na 52 rozdziały – tygodnie. Dzięki temu co tydzień zapoznasz się z nowymi ćwiczeniami, wskazówkami coachingowymi, poradami z kosmetyki naturalnej, przepisami uwzględniającymi zasady zdrowego żywienia i radami dotyczącymi przeciwdziałania stresowi."

3. Dzięki Wydawnictwu Drzewo Babel 09.11 pojawić ma się na rynku księgarskim "Szpieg" Paulo Coelho. 


"Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21...
Mata Hari: kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę.
Sto lat później legenda Maty Hari jest wciąż żywa. W masowej wyobraźni historia jej bogatego i pełnego przygód życia pozostaje symbolem kobiecej siły i odwagi.
W poruszającej i wciągającej powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną, osadzoną w paryskim więzieniu, a jej adwokatem.

'Urodziłam się w nieodpowiedniej epoce. Nie wiem, czy w przyszłości ktoś o mnie wspomni. Gdyby tak się stało, nie chcę, żeby widziano we mnie ofiarę'."

4. Dnia 09.11. Czwarta Strona wypuści ze swych rąk kolejny kryminał Remigiusza Mroza pt. "Świt, który nie nadejdzie".


"Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy?

Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i… nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem.

Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach.

Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę…"

5. Wydawnictwo Prószyński i S-ka 08.11.2016 r. odkryje przed nami kolejne mafijne historie w książce Artura Górskiego i Jarosława Sokołowskiego pt. "Masa o żołnierzach polskiej mafii".


"Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Ta książka jest inna od pozostałych z serii „Masa o polskiej mafii”. Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu – szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym „karkom” z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim „załatwiaczom”, pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii – stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni.

Opowieści mafijnych „dołów” są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia."

6. Wydawnictwo Znak 07.11. wypuści ze swych drukarni książkę "Franciszek. Życie i rewolucja" Elisabetty Pique.


"Najbardziej intymna, a jednocześnie odważna książka, jaką napisano o papieżu Franciszku.

Od wczesnej młodości aż po posługę następcy świętego Piotra. Autorka, dla której papież jest duchowym Ojcem, dotyka najważniejszych momentów w życiu Franciszka. Mówi o jego niesamowitej charyzmie, ale nie stroni też od dokładnego opisu intryg, jakie państwowi i kościelni oficjele knuli za jego plecami w Argentynie i Watykanie. Nikt do tej pory nie powiedział jeszcze tyle o Franciszku i wielkiej rewolucji, jaką rozpoczął on w sercu Wiecznego Miasta. Po konklawe zmieniło się wiele, ale nie łącząca ich przyjaźń. Dzięki niej 'Franciszek. Życie i rewolucja' to najbardziej intymna i niepowtarzalna opowieść, jaką napisano o papieżu z krańca świata."

7. Mamuśka nie mogłaby pominąć w swoim spisie najważniejszych lektur, które ukażą się na rynku w listopadzie b.r. premiery choć jednej powieści dla młodzieży. Wybrałam pozycję "Magiczne drzewo. Inwazja", która wydana zostanie nakładem Znak emotikon 09.11.


"Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim!
Na Ziemię przybywają Ogromni.
Jak walczyć z olbrzymami? Jak ukryć przed ludźmi giganta większego niż dom? Co robić, by ogromne stworzenia zniknęły z ziemskiego świata?"

Czy któreś z proponowanych przeze mnie książek wpadły Wam w oko? Planujecie jakieś z nich nabyć? Pochwalcie się w komentarzach. A jeśli nie zainteresowała Was żadna z moich propozycji koniecznie napiszcie o tych, jakie sami chcecie zakupić w listopadzie. Może mnie któraś z tych lektur szczególnie zainteresuje? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz